Wycieczki rowerowe

Wycieczki rowerowe

Co oferujemy?

Organizujemy profesjonalne wyprawy rowerowe po Pogórzu Przemyskim z przewodnikiem. Naszym celem jest zaprezentowanie najbardziej ciekawych tras rowerowych w kontekście historycznym i kulturowym naszego regionu jak największej grupie aktywnych kolarzy. Oprócz aktywności fizycznej, która jest dla nas kluczowa, chcemy, aby treningi zyskały nowy wymiar: nie tylko nastawiany na wysiłek i poprawę czy utrzymanie formy, ale przede wszystkim na poznanie kontekstu Pogórza Przemyskiego. 

Jesteśmy pasjonatami i członkami Przemyskiej Grupy Kolarskiej, którzy doskonale znają okolice i historię Pogórza. Dzięki temu możemy podzielić się wiedzą i ciekawostkami z nimi związanymi. Mamy dostęp do baz noclegowych, umiejscowionych w różnych miejscowościach, co daje nam możliwość kilkudniowych wypraw, bez konieczności powrotu do miejsca startu. Takie rozwiązanie zdecydowanie pozwoli Uczestnikom wypraw jeszcze lepiej poznać nasz region. Dodatkowo posiadamy wsparcie techniczne, które w razie problemów z rowerem, jest w stanie w szybkim czasie dojechać na miejsce usterki i pomóc.

Gdzie będą odbywały się nasze wyprawy?

Wyprawy rowerowe powiązane będą z historią Pogórza Przemyskiego. Jest to region wciąż nieodkryty przez Polaków, a posiadający miejsca, które na długo pozostają w pamięci ze względu na swoje naturalne piękno. Teraz chcemy się tym podzielić podczas innego niż zazwyczaj treningu.

Punktami i miejscami, które będziemy odwiedzać są m.in. Twierdza Przemyśl, Arłamów, Bircza, Jamna, sieci szlaków rowerowych.

Przykładowe trasy rekreacyjne:

Przykładowe trasy MTB:

Dla kogo przeznaczona jest nasza oferta?

Swoją ofertę kierujemy przede wszystkim do kolarzy, którym zależy na ciekawej formie treningu w miejscach nie tylko wyjątkowych, ale też takich, w których istnieją optymalne warunki do treningu. A takie właśnie jest Pogórze Przemyskie: piękne o każdej porze roku i kochające kolarstwo 🙂

Organizujemy zarówno obozy typowo sportowe dla większych grup kolarzy, jak i po wcześniejszym ustaleniu wyprawy dla indywidualnych Uczestników.

W przypadku obozów sportowych, po ustaleniach dotyczących formy treningu, długości tras i oczekiwań dietetycznych, jesteśmy w stanie stworzyć ofertę dedykowaną danej grupie.

Jak wyglądają wyprawy?

Uczestnikom proponujemy trasy o różnym stopniu trudności i długości oraz związane z różnymi atrakcjami regionu. Zapraszamy do zapoznania się z sekcją “trasy”. 

W czasie przerw w miejscach oznaczonych jako historyczne czy warte poznania, opowiadamy o ich kontekście i ciekawostkach z nimi związanych. Całą wyprawę filmujemy oraz robimy z niej fotorelację, które potem udostępniamy Uczestnikom.

Po zakończeniu wyprawy odbywa się spotkanie, podczas którego podsumowujemy daną trasę, słuchamy muzyki i prezentujemy ciekawe slajdy dotyczące Pogórza Przemyskiego. W przypadku wypraw kilkudniowych omawiamy też trasę dnia kolejnego. 

Co zapewniamy?

  • miejsce zakwaterowania
  • wsparcie techniczne
  • dostęp do mało uczęszczanych tras rowerowych i ciekawych miejsc niedostępnych na co dzień dla rowerzystów
  • poznanie historii i ciekawostek związanych z regionem
  • przekąski i posiłek w czasie wyprawy
  • pamiątkowe dyplomy i koszulki z logo imprezy

Kiedy odbywają się wyprawy?

Ze względu na piękno naszego regionu i naturalne warunki sprzyjające treningom wyprawy organizujemy przez cały rok. W okresie zimowym trasy mogą ulec znacznej zmianie ze względu na warunki atmosferyczne.

Swoją ofertę kierujemy przede wszystkim do:

  • turystów, chcących na dwóch kółkach poznać okolice Przemyśla,
  • kolarzy, którym zależy na ciekawej formie treningu w miejscach nie tylko wyjątkowych, ale też takich, w których istnieją optymalne warunki do treningu,
  • osób kochających rower tak jak MY,
  • rodzin z dziećmi – zapewnij dzieciakom super przygodę oraz niezapomniane przeżycia.

Pogórze Przemyskie: piękne o każdej porze roku i kochające kolarstwo

Zapraszamy do nas !!!

Jak się zapisać na wyprawę rowerową?

Organizujemy zarówno obozy typowo sportowe dla większych grup kolarzy, jak i po wcześniejszym ustaleniu wyprawy dla indywidualnych Uczestników.

W przypadku obozów sportowych, po ustaleniach dotyczących formy treningu, długości tras i oczekiwań dietetycznych, jesteśmy w stanie stworzyć ofertę dedykowaną danej grupie.

W celu poznania szczegółów i zarezerwowania terminów, prosimy o kontakt telefoniczny z Przemyskim Towarzystwem Cyklistów:

Grzegorz 502 626 315

Magda 605 294 556